News Anime Forum
Snooker Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
Snooker Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Snooker

In jos

Snooker Empty Snooker

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Dum 21 Oct 2012, 08:36

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Helauuu!
Cum sunt prima care posteaza un subiect la acest topic...
Vreau sa vad daca sunt fani ai snooker-ului pe forum.
Eu sunt moarta dupa snooker.
Desi zic mereu ca nu ma mai uit.
De fiecare data cand pierde Judd Trump.
Jucatorii mei preferati sunt [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Desi pe Ronnie nu prea l-am mai vazut de ceva timp.
Lasand asta la o parte...
Sa zic si cateva lucruri despre jocul in general...

Bile:

-una alba
-cincisprezece bile rosii
-sase bile coloreate: o bila galbena (doua puncte) , o bila verde (trei puncte), o bila maro(patru puncte), o bila albastra (cinci puncte), o bila roz (sase puncte) si o bila neagra (sapte puncte).

Reguli:

- Bila alba nu are voie sa intre in buzunar nici o data, in cazul in care intra, adversarul primeste patru pucte si randul la masa. Dar exista si o exceptie sa ii zicem asa..Daca bila alba ramane pe marginea buzunarului cateva secunde ( nu stiu cate), apoi intra in buzunar, nu se pune fault.

- Tac-ul (batul cu care se loveste bila ha ha ha) nu are voie sa atinga de doua ori bila respectiva. Daca asta se intampla este fault.

- Pentru a baga o bila colorata in buzunar trebuie mai intai sa bagi in buzunar una rosie. Daca nu mai sunt bile rosii, se respecta ordinea: galbena, verde, maro, albastra , roz, apoi cea neagra.

- Touching ball : In caz ca bila alba ( dupa ce este lovita) atinge o bila rosie, arbitru anunta "Touching ball", apoi bila alba trebuie sa fie lovita din nou si indepartata de cea rosie, fara sa atinga alta bila.

- Free ball: Sincer vorbind, aici nu prea am inteles in ce caz se aplica. Dar atunci cand arbitrul anunta "Free ball" , jucatorul poate baga orice bile colorata fara a mai baga una rosie, dar oricare ar fii bila respectiva se va acorda doar un punct.

Imi pare rau daca am gresit (prea muult), totul este scris din mintea mea. Daca nu este bine nimic din ce am scris...Vina lu' tata el m-a invatat snooker!




Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4598
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum