News Anime Forum
O sugestie sau mai multe Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
O sugestie sau mai multe Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O sugestie sau mai multe

2 participanți

In jos

O sugestie sau mai multe Empty O sugestie sau mai multe

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Mar 04 Dec 2012, 14:47


Yoi!
Nu stiu sigur daca aici trebuie sa postez dar imi incerc norocul
Mely stiu ca esti ocupata si nu te poti ocupa prea mult de forum, dar am niste idei pe care nu vreau sa le pierd...

1. Acum 5 minute am postat la discuti libere un topic numit Christmas anime in care am postat poze din anime-uri pe tema craciunului. Si mi-a venit ideea urmatoare: La topicul "Anime" ar putea exista 4 sub topicuri (sau mai multe) sub forma de anunt sau ceva: Winter / Christmas anime ; Spring anime ; Summer anime ; Autumn anime, in care, fiecare membru ar posta imagini din anime cu tema respectiva si inafara de anotimpuri ar mai putea fi alte teme . Exemplu : dragoste, tristete, rautate, putere etc... Dar ca sa ma fac inteleasa : Nu fiecare membru ar posta un topic pentru anotimpu "x" sau tema "y". In topicul Winter anime (de exemplu) membri ar posta comentari si la randul lor(daca vor) poze cu aceasi tema

2. Am vazut ca ai mutat la cosul de gunoi topicul "Propuneri de anime-uri" , cred ca ar trebui sa il redeschizi pentru ca membri sa poata posta, chiar daca tu esti ocupata momentan. Si apoi dupa ce trece '"aceasta perioada" (stii tu) daca faci categoria anime-ului "a" orice membru din staff sau orice membru de pe forum ar putea face descrierea si ti-ar putea-o trimite tie prin mesaj privat sau pe messenger sau email si daca tu esti de acord "z" ar putea posta topicul "c" al anime-ului "v" (asta pentru a nu se trezi "o" sa faca o descriere de 2 randuri.

3. La discuti libere nu vad nici o categorie unde putem posta fotografiile noastre. Deci as vrea si o astfel de categorie=)))

4. Deci...Exista grupu de Helper-i. Helperii sunt membrii care îi ajută pe cei noi, le dă indicaţii şi le explică liniştit şi pe îndelete la întrebările lor. - asta ai zis tu. Eu m-am gandit la ascest grup si mi-au venit in cap mai multe idei.
I ----> La categoria "Tutoriale pentru programe" ar putea fi o sub categorie cu " Cereri de tutoriale pentru programe" in care "x" ar crea un topic in care ar zice ca ar vrea sa stiu cum sa faca de exemplu un AMV, unul dintre helperi care stie sa explice acest lucru i-ar lua cererea, ar crea un topic la categoria "Tutoriale pentru programe" , la descrie ar putea aduga : Tutorial cerut de "Q"
II ---> La aceasta categorie "Tutoriale pentru programe" ar putea posta si membri obisnuiti, iar daca membrul "x" ar face de exemlu 20 de tutoriale din care sa poti intelege cu poze si alte chesti, atunci acel membru ar devenii helper .



Cam atat am de zis. Daca imi vin alte idei o sa mai adaug pe parcurs.




Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4609
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

O sugestie sau mai multe Empty Re: O sugestie sau mai multe

Mesaj Scris de MeLyNa12 Sam 05 Ian 2013, 07:04

Această sugestie este rezolvată! Sunt interesante ideile. Vor fi puse în aplicare puţin câte puţin.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MeLyNa12
MeLyNa12
Fondator
Fondator

Sex : feminin Varsta : 26
Zodiac : Leu Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 121
Puncte : 3364
Reputatie : 7
Data nasterii : 15/08/1997
Data de inscriere : 04/11/2011
Localizare : Vatra dornei
Joburi/Distractii : Jocuri
Stare de spirit : Good xD

https://fananime.all-up.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum