News Anime Forum
This is all i need ! ☺ Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
This is all i need ! ☺ Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

This is all i need ! ☺

3 participanți

In jos

This is all i need ! ☺ Empty This is all i need ! ☺

Mesaj Scris de Ava • Lun 13 Aug 2012, 10:21

Ξ Capitolul I Ξ

Astept deja de 10 minute. Ochii mei priveau atenti spre usa din sticla a aeroporului . Mii de persoane alergau dintr-o parte in alta, numai ea nu eram aici . " Cat are de gand sa mai steaa ?! " ma intreb in gand privind inca odata spre ceas . 21:30. Pff, la ora asta trebuia sa fiu in cluub . Ma ridic usor de pe masina de care ma sprijineam si fac cativa pasi in fata, avand de gand sa intru sa o caut .
- Tu chiar nu ma vezi, fratioare ? Acest glas..
- Sakura ? T-tu esti ?
- Chiar eu. Ma bucur sa te revad, Naruto . Era chiar ea, chiar era sora mea , Sakura . Doamne, crescuse atat de mult . Era mult mai inalta, ochii ei aveau acum o noanta de verde mai aprins, parul roz, lung prins intr-o coada usor ciufulita. Picioarele lungi si subtiri puse in evidenta de o pereche de pantaloni scurti, iar sanii usor stransi si ridicati de un top gri. Se transformase total . Pana si zambetul, expresia fetei era alta . Lasa geanta jos si se arunca in bratele mele. Ma saruta usor pe obraz, spunandu-mi ca i-a fost atat de dor de mine, lafel cum si mie imi fusese dor de ea . Ma bucur sa o revad aici, acasa .

- Peste 2 ore -

Sora mea inca despacheteaza bagajele. Stau in bucatarie privind pe geamul care da spre livada. " Merele sunt aproape coapte " imi spun in gand zambind cand imi amintesc ca noi ne petreceam verile alergand pe afara, mancand fructe si jucandu-ne pana oboseam . Simt o mana calda pe umarul meu si intorc automat privirea, gasind-o pe Sakura . Pielea ei alba si fina era acoperita de o rochita mov, inflorata, fara bretele . Imi zambeste dulce lundu-mi capul in maini si sarutandu-mi frunte . O prind de mana si o asez usor in poala mea, imbratisand-o strans . Nici nu mai aveam nevoie de cuvinte, cred ca daca as fi deschis gura m-ar fi bufnit plansul . Este o persoana atat de fericita avand in vedere prin cate a trecut .

Pe cand aveam doar 8 ani, adica acum 10 ani parinti nostri au divortat deoarece nu se mai intelegeau . La inceput am fost impotriva, dar am inteles intr-un final ca uneori dragostea dispare, iar noi nu putem face nimic pentru a opri asta . Dupa divort eu am fost lasat tatalui meu, iar ea mamei. Aceasta femeie nu era una chiar buna. Ii placea alcoolul, fumatul si barbatii . Avea cate-un iubit pe saptamana, sau chiar doi pe care ii aduca in casa in care locuia si Sakura . Gandul ca tatal ei ar putea fi inlocuit de orice barbat de pe strada o macina pe dinauntru, chiar daca pe dinafara ea continua sa zambeasca si sa para fericita . Pentru ca tata sa nu afle ce se intampla in aceea casa si probabil sa nu fie de acord sa o lase pe Sakura acolo mama a hotarat sa blocheze orice fel de mod prin care o puteam contacta . Astfel ca 9 ani nu am stiut nimic de ei, dar acum un an Dumnezeu a fost de partea noastra si ne-a facut sa ne reintalnim pe un site de socializare . Am aflat de la ea tot ce s-a inamplat, ca din cauza vietii nepotrivite pe care mama o avea a ajuns sa aibe leucemie, care a fost descoperita intr-un stadiu avansat, iar un transplant era imposibil, deoarece gravitatea cazului nu ar fi lasat-o sa supravietuiasca . Sakura a trebuie sa aibe grija de mama si sa priveasca cum pur si simplu se usuca pe zi ce trece. Cum piere cate putin in fiecare secunda . A trebuie sa mearga la scoala, sa munceasca si sa si aibe grija de mama . Toata acestea erau facute de un copil de 17 ani, care a fost nevoit sa se maturizeze prea devreme . Totusi este inca o luptatoare si trece cu capul sus prin orice provocare care ii apare in cale .

Prins in amintiri nu observ ca prietenii mei au ajuns . Ma ridic si o iau pe Sakura de mana indemnand-o sa ma urmeze pana in living . Ii fac cunostinta cu Sasuke, Neji, Sai si Kiba, lasandu-i sa se cunoasca mai bine .
- Deci tu unde ai locuit pana acum ? O intreaba Kiba pe Sakura, asezandu-se mai aproape de ea.
- In Portugalia, in Lagos , un oras situat foarte aproape de Oceanul Atlantic . Si au continuat sa o intrebe o groaza de lucruri la care Sakura le raspundea mereu cu zambetul pe buze . Era bine crescuta si foarte amabila, dar usor distanta, usor rece chiar daca zambea mereu. Iau o sticla de Pepsi si 6 pahare din bucatarie asezandu-le pe masuta din fata canapelei, servindu-i pe fiecare .
- Aaa, da . Era sa uit. V-am adus cate ceva ! Spune Sakura indreptandu-se spre camera ei . Se intoarce rapid inapoi cu o cutie maricica, neagra . Face putin loc pe masa si o desface, scotand de acolo alte 5 cutiute mai mici pe care ni le inmaneaza spunand ca este un cadou din inima, un cadou al prieteniei . Deschidem toti cutiutele, iar inauntru erau niste lanticuri din argint cu amulete in forma de stea albastra . Isi ridica mana stanga aratand ca si ea are unul lafel, doar ca il poatra pe post de bratara . Toti eram incantati de micul cadou daruit de sora mea. Ma ridic si o imbratisez multumindu-i, iar aceasta zambeste in loc de " cu placere " .


Ultima editare efectuata de catre Kawii »๏« in Mar 14 Aug 2012, 03:38, editata de 1 ori
Ava •
Ava •
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 27
Zodiac : Fecioara Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje Mesaje : 13
Puncte : 4335
Reputatie : 8
Data nasterii : 06/09/1996
Data de inscriere : 13/08/2012
Localizare : Honolulu, Hawaii
Joburi/Distractii : Fan Ficuri
Stare de spirit : suuper happy .

Sus In jos

This is all i need ! ☺ Empty Re: This is all i need ! ☺

Mesaj Scris de MeLyNa12 Lun 13 Aug 2012, 10:37

E mirific capitolul, e aşa minunat. L'am citit pe celălalt forum.şi mi'a plăcut la nebunie Cool, dar nu am apucat să citesc mai mult, am ajuns la capitolul 3 .... sper să ajungi şi aici cu capitolele la zi What a Face

This is all i need ! ☺ 2623848302
MeLyNa12
MeLyNa12
Fondator
Fondator

Sex : feminin Varsta : 26
Zodiac : Leu Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 121
Puncte : 3364
Reputatie : 7
Data nasterii : 15/08/1997
Data de inscriere : 04/11/2011
Localizare : Vatra dornei
Joburi/Distractii : Jocuri
Stare de spirit : Good xD

https://fananime.all-up.com

Sus In jos

This is all i need ! ☺ Empty Re: This is all i need ! ☺

Mesaj Scris de Ava • Mar 14 Aug 2012, 03:38

Ξ Capitolul II Ξ

Sakura pov.

Soarele isi facea din ce in ce mai mult simtita prezenta . Era ora 6, dar eu nu dormisem deloc . Stateam pe balconul camerei mele. Priveam.. nici eu nu stiu ce priveam . Eram pierduta in gandurile mele . " Oare aici va fi mai bine ? " ma tot intrebam gandindu-ma la mama, amitindu-mi fiecare zi in care ea murea cate putin, ziua in care si-a dat viata in timp ce eu o tineam de mana. Bipaitul necontenit il mai aud si acum, dupa doi ani care se implinesc chiar azi . Sunt terminata. O iubeam, imi iubeam mama. A facut o groaza de greseli fata de mine, dar nu am incetat sa o iubesc . Trag aer adanc in piept si imi indrept privirea spre acea minge de foc care ne lumineaza ziua, care ne aduce un pic de caldura, care ne pazeste pe toti . Ridic mana dreapta, inchid ochiul stang si incerc sa prind soarele cu degetul mare si cel aratator. Imi venea sa rad pe seama mea, eram ca un copil de gradinita, dar ma simteam bine cand faceam asta, simteam ca sunt cu mama, ca sunt intr-o lume mai buna .
- Sakura, de ce nu dormi ? Era.. Naruto . Ma intorc rapid spre el si ii zambesc dulce urandu-i buna dimineata. Nu vroiam.. nu vroiam sa stie ce zi este azi. Pentru el azi este prima mea zi aici, sunt sigura ca vrea sa o faca speciala. Daca ar stii acest amanunt ar fi trist intreaga zi. Imi pune mana in cap si se apleaca usor pentru a fi la aceasi inaltime ca mine, spunandu-mi ca ar trebui sa mancam . Zambesc mai larg, lasandu-mi dintii la vedere precum copii aceia mici din desenele animate care au facut o prostie. El inainteaza, iar eu ma imbrac intr-o rochita bleo, prinzand-mi parul cu o clama .
- Papicaaa !! Spun eu zambind cand intru in bucatarie. Naruto rade si spune ca ma comport ca un copilas de 5 ani, la care eu pun o fatuca draguta de catelus plouat . Il atingeam la suflet, sau cel putin asta simteam. Zambeste si imi arunca doua oua ochiuri intr-o farfurie, imi pune doua felii de sunca presata, o jumatate de rosie si putin castravete, iar intr-un pahar din fata mea, unul inalt, transparent imi pune lapte. De cand nu am mai mancat asa, ehee. Era un frate bun si grijuliu, chiar daca era cam pervers si nebun . Cred ca ne vom intelege bine . Imi spune ca azi va trebui sa mergem la Kiba deoarece acesta face o petrecere de bun venit pentru mine. Nu imi vine sa cred.. el chiar face asta? Vai, cat de draguut . Zambesc si ii spun ca deabea astept, ridicandu-ma sa spal vasele.

Eram deja de ceva vreme in fata dulapului din camera mea si.. nu gaseam nici o rochita de petrecere. Adevarul e ca nu mai fusesem la o petrecere cam de .. 5 ani, asa ca nu aveam nici o rochie specifica. Naruto intra in camera mea si imi spune ca trebuia sa plece la Kiba pentru pregatiri. Ii zambesc si exact cand doreste sa iasa pe usa il apuc de mana . " Nu am cu ce sa ma imbrac.." Ii spun eu lasand capul in jos. Imi spune ca e in regula, ca va chema un amic de al lui sa ma duca in oras. Zambesc satisfacuta si il las sa plece.

- Dupa o ora -

Aud soneria. Imi iau rapid geanta in care imi pun telefonul, portofelul si un pachet cu servetele si incep sa alerg spre usa. Deschid si un zambet larg imi apare pe fata cand il vad pe.. Sasuke, unul dintre prietenii fratelui meu. Era atat de dragut. Ochii lui negrii se uitau fix in ai mei, iar parul lafel de negru, ciufulit ii incadra chipul alb. Privirea lui cuboara.. si coboara.. si coboara pana la.. sani. Ceee ?! Pervers.. vaii. Ii pun mana in cap si ii mai ciufulesc putin parul spunandu-i ca ar fi bine sa nu ma mai priveasca asa. Zambeste si ma indeamna sa mergem. Masina lui era una neagra, mare si spatioasa, cu radio, aer conditionat si multe altele. Inauntru mirosea exact ca el. Un miros tipic masculin, dar cu o tenta dulce. Ma asez confortabil si imi pun centura de siguranta. Conducea bine, abea simteam ca merg cu masina, era ca si cum masina statea pe loc. Nu a scos nici un cuvant tot drumul, era atat de tacut si calm, chiar rece. Incepuse sa ma sperie, asa ca dau drumul la radio pentru a mai imprastia linistea ce se lasase in masina . Boxele incep sa duduie pe melodia Innei- tu si eu. Imi pun rapid mainile la ureche si las capul in jos. Sunetul era prea puternic, iar eu aveam urechile cam sensibile, nefiind obisnuita cu muzica atat de tare. El da muzica mai incet si imi pune mana pe spate intrebandu-ma daca m-am speriat. Inima imi batea din ce in ce mai tare, mana lui calda se plimba usor pe spatele meu. Ii spun ca sunt in regula indreptandu-mi spatele, el tragandu-si mana pentru a nu fi prinsa. " Am ajuns! " imi spune parcand in fata unui zid alb. Mai spune ca mall-ul este mai departe si ca vom merge pe jos deoarece sigur acea parcare este deja plina. Cobor din masina si imi asez rochita. Inchide portierele si incepe sa mearga. Il urmaresc de la departare, imi era rusine sa merg mai aproape de el. Se opreste pentru cateva secunde si imi intinde bratul lui spunadu-mi ca merg cam incet. Il apuc de brat si ne continuam drumul. O gramada de fete ne urmareau cu privirea trimitand fulgere asupra mea. Cred ca era popular, adica sigur era, atragea fiecare fata, iar acestea erau geloase pe mine. Las capul in jos si inghid in sec continund drumul. Eram atat de rusinata cand eram langa el simteam ca fata imi ia foc, ca nu a mai pot tine pe picioare. Il tineam strans de bratul puterinic, plin de muschi. Intr-un final intram intr-un magazin scump de rochii. Erau cateva fete care au intors instantaneu privirea catre noi. Il trag mai aproape pe Sasuke si ii spun ca nu am indeajuns bani incat sa imi permit o rochie de aici, dar el spune ca va fi cel care plateste. Fac ochii mari si ma rusinez, iar cand acesta ma priveste intorc rapid capul si incep sa ma uit dupa diferite rochii.

Gasesc una alba, fara bretele, mulata pe corp, cu decolteu in forma de inima si lunga cu doua palme sub fund. Era perfecta. O imbrac, iar cand ies afara din cabina de proba simt cum Sasuke ma examina din cap pana-n picioare. Intorc privirea, fac o piruieta si il intreb daca e in regula. Isi drege vocea, ridica capul si imi spune ca arat bine cu ea. Zambesc si il imbratisez, multumindu-i. Nu stiu cum de am facut asta, nici nu am gandit. Intru inapoi in cabina sa ma schimb.
-E atat de urata, era sanii mici, fundul mic, e slaba si pitica.. cum de Sasuke umbla cu ea? se auzea o voce de fata de langa cabina mea. Maresc ochii si imi lipesc urechea de peretele subtire. Din cate am auzit erau trei voci diferite, deci trei fete, una mai geloasa ca alta. Spunea ca sunt cea mai urata, ca nu m-au mai vazut pe aici si ca probabil sunt dama lui de companie.. dama de companie ?! Pe bune ? Dar ce este el, mafiot? Dau din cap dezaprobator si continui sa ma schimb, nebagand in seama rautatile fetelor. Nici macar nu sunt cu el si nu cred ca voi fi vreodata. Sunt constienta ca el este prea bun pentru mine si ca se comporta asa doar pentru ca este prieten cu Naruto, nu pentru ca e atras de mine sau pentru ca are cel mai mic sentiment fata de mine.

Ies din cabina si ma duc la Sasuke, inmanandu-i rochita. Acesta i-o da vanzatoarei spunandu-i sa o impacheteze. Plateste si iesim din magazin. Eram langa el, dar nu il mai tineam de mana. Nu vroiam sa par insistenta. Il intreb daca vrea sa mai mergem undeva, iar el imi spune ca mergem la un magazin de pantofi. La inceput am crezut ca vrea sa isi ia pentru el o pereche, dar m-a dus pe mine la raionul pentru femei. Erau o gramada de pantofi cu tinte, albi, negri, albastrii, cu catarame, cu tocuri mai mici sau mai mari, cu platforma. Intr-un cuvant erau minunati. Am ales unii albi cu platforma si toc destul de inalt care imi puneau picioarele in evidenta. Erau perfecti, chiar si numarul, pana si vanzatoare a zis ca imi sta superb, bine cred ca a spus-o doar pentru a face vanzare. Ii multumesc si ii spun lui Sasuke ca acestia imi plac. Ma aproba si cumpara pantofii.

Suntem deja in drum spre casa. Priveam absenta pe geam, admirand o pasare care parca se lua la intrecere cu masina noastra. Zambesc si intorc capul in fata. Nu era urma de nici o masina pe acest drum. Doar cateodata mai trece cate una in directia opusa sensului nostru de mers. Era o sosea pustie, dar curata. Sasuke incepe sa ma intrebe cum am trait in acesti ani, iar eu incep sa ii povestesc cum era mama, cum s-a imbolnavit si cum a murit, cum a trebuit sa muncesc ca sa ma intretin si ca a trebuit sa continui si studiile. Era uitmit si afectat de ce ii povesteam, asta se citea pe fata lui. Imi pune mana pe umar si imi spune ca nu a mai vazut o fata atat de puternica ca mica. Ridic capul si incep sa rad. Are dreptate, nu cred ca mai exista fete ca mine, dar din pacate asta nu e un lucru cu care sa ma mandresc .

Era deja ora 6 si din cate am inteles petrecerea incepea la 8. Imi iau o pereche de chilotei albi si ma indrept spre baia propie. Dau drumul dusului, eu stand sub el. Picaturile de apa alunecau usor pe corpul meu. Iau un sampon de mere cu care incep sa imi spal parul rozaliu si lung.. masam usor zona capului odata cu parul. Cobor usor cu mainile plina de clabul si imi spal intreg corpul. Ma clatesc rapid so ies din cabina. Imi pun un prosop in cap, ma sterg pe corp si ies din baie doar in chilotei.
- Sakura ti-ai uita pungile la... Wow ! Spune Sasuke holbandu-se la sanii mei .
- Aaaa !! Incep sa tip intorcandu-ma cu spatele la el si tinandu-mi mainile in dreptul sanilor. Tu nu ai auzit de batutul la usa ?! Il intreb lund un tricou de pe scaun, lung si gri. Ii iau pungile din mana si il gonesc afara, inchizand usa cu cheia. . Ohh God ! Imi scutur capul si incep sa imi sterg parul. Numai cu gandul la Sasuke am stat, din cand in cand muscandu-mi buza inferioara. Cum de am fost atat de neatenta ? Trebuia sa inchid usa.. Sunt atat de fraiera. Dupa ce imi usuc parul cu feonul incep sa il indrept cu placa. Il las desprins, cu cararea in dreapta. Imi dau cu fond de ten, creion dermatograf, putin fard crem si un gloss de buze roz. Imi iau rochia, imi dau cu deodorant si parfum si ma incalt cu pantofii. Era ora 7:45, perfect ! Sa inceapa petrecerea! Imi iau geanta in care pun tot ce e necesar si ies din camera. Sasuke astepta in fata usii mele zambind pervers. Imi spune ca arat foarte bine, dar mai bine dezbracata. Il imping usor si imi continui drumul spre parter. Ce pervers..

Se pare ca trebuia sa merg tot cu el pana la petrece. Era deja imbracat intr-o camasa neagra si o pereche de blugi bleo. Imi deschide usa si ma urmeaza dupa ce eu ies. Face lafel si cu portiera, iar eu ma siteam sa o printesa. In interiorul meu saream in sus de bucurie, dar pe exterior continuam sa par suparata de ceea ce sa intamplase.
Ava •
Ava •
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 27
Zodiac : Fecioara Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje Mesaje : 13
Puncte : 4335
Reputatie : 8
Data nasterii : 06/09/1996
Data de inscriere : 13/08/2012
Localizare : Honolulu, Hawaii
Joburi/Distractii : Fan Ficuri
Stare de spirit : suuper happy .

Sus In jos

This is all i need ! ☺ Empty Re: This is all i need ! ☺

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Mier 03 Oct 2012, 12:38

Yoi!
Pot sa spun cu mana pe inimiara mea micuta ca de mult nu am mai citit un fic care sa ma faca sa zambesc asa mult
In ultimul timp am citit, defapt de o perioda m-am lasat de citit ficuri din cauza scoli, dar incepusem sa citesc numai ficri triste...
Mi-ai luminat ziua a stii....
Defapt noaptea dar..nu prea conteaza...
Te rog din suflet sa pui urmatorul capitol pentru ca nu mai pot astepta
Presimt ca ficul asta va avea un mare succes
Momentan poate nu ai asa multi cititori dar suntem putini din pacate
Dar iti promit ca daca aduci urmatoarele capitole
Nu voi lipsi
Daca se intampla sa nu comentez in 24 de ore de la postarea capitolului..
Atunci te rog cheama salvarea..
Sigur am patit ceva...
Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4609
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

This is all i need ! ☺ Empty Re: This is all i need ! ☺

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum