News Anime Forum
Tasogare Otome x Amnesia Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
Tasogare Otome x Amnesia Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tasogare Otome x Amnesia

In jos

Tasogare Otome x Amnesia Empty Tasogare Otome x Amnesia

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Lun 08 Apr 2013, 03:22

▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ Tasogare Otome x Amnesia ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄


★Gen :
Harem, Mister, Romantic, Supranatural, Fantezie

★ Episoade:
13

★Varsta:
Nu stiu / 知らない

★AMV/ Trailer:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

★Anul apariţiei:
2012

★Titlul:
Tasogare Otome x Amnesia/ Dusk Maiden of Amnesia = Amnezia fecioarei amurgului
Tasogare = Amurg
Otome = Fecioara
Amnesia= Amnezie


★Poveste:
Povestea se invarte in jurul lui Teiichi Niiya, student la liceu in primul an scolar care tocmai s-a inscris la Academia privată Seikyou. In spatele acestei academii sunt mii de povesti cu fantome adevarate sau nu. Umbland pe holurile intortocheate ale aripei vechi, Teiichi, intanleste o frumoasa fata numita Yuko Kanoe care se dezvalui a fi o fantoma fara amintiri. Din aceea zi scopul lui Teiichi este acela de a afla trecutul lui Yuko, de aceea el formeaza un club de paranormal impreuna cu Momoe Okonogi si Kirie Kanoe.

★Descrierea personajelor:

►Teiichi Niiya este protagonistul anime-ului. El formeaza clubul de paranormal pentru a afla informatii despre moartea lui Yuko. In urma acestei perioade petrecute cu Yuko se indragosteste de ea.

►Yuuko Kanoe este protagonista anime-ului. Ea este fantoma scolii pe care toti o stiu din sutele de povesti despre ea si este presedintele clubului se investigatii paranormale.Este o fata draguta si prietenoasa care se amuza pacalind oamenii, dar totusi devine foarte geloasa cand o fata se apropie prea mult de Teiichi.

►Momoe Okonogi este un membru al clubului de investigatii paranormale desi ea nu o poate vedea pe Yuko. Face parte de acest club deoarece Teiichi a salvat-o de un demon imaginr. Ea il admira si il iubeste pe Teiichi.

►Kirie Kanoe este singura persoana , in afara de Teiichi, care o vede pe Yuko si ii este frica de fantome. La inceput ea a crezut ca Yuko este un duh rau , dar cu timpul isi da seama ca a gresit. Kirie este nepoata directoarei academiei si este ruda cu Yuko deoarece bunica ei este sora lui Yuko.

★Poze cu personaje:

► Teiichi Niiya :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

►Yuuko Kanoe:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


► Teiichi si Yuuko :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


►Momoe Okonogi:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


►Kirie Kanoe :


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

★Parere personala:

Este un anime exceptional. Nu sti la ce sa te astepti. La inceput este asa de amuzant incat nu vrei sa te opresti din al viziona, apoi, cand se apropie de final, este asa de romantic,dar totusi trist. A fost printre putinele episoade la care am plans. Va recomand sa il urmariti si sa va roadeti unghiile asa cum am facut si eu.




Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4609
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum