News Anime Forum
Sanka Rea Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
Sanka Rea Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sanka Rea

In jos

Sanka Rea Empty Sanka Rea

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Lun 08 Apr 2013, 03:51

╔═.♥.══════╗
║ Sankarea ║
╚══════.♥.═╝


▀Gen :
Romantic, Comedie

▀Episoade:
12 + 3 OVA

▀Varsta:
Shōnen (cred)

▀Amv/Trailer:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

▀Anul aparitiei:
2012

▀Titlul:
Sanka Rea este numele personajului principal.


▀Poveste:
Chihiro Furuya este un elev de liceu , cu un interes deosebit pentru zombie. După moartea pisicii lui, Babu, el încearcă să-l reînvie folosind un manuscris vechi, care descrie procesul de creare a unei poțiune pentru înviere. În acest moment, el întâlnește o fată pe nume Rea Sanka, care a fugit de acasă. Într-o încercare de a se sinucide, ea bea o mostră din portiunea de "inviere", care este creata din floarea otravitoare Hydrangea macrophylla , deși acest lucru nu reușește să o omoare. În urma unei certe cu tatăl ei, ea cade de pe o stanca de accident și moare. Cu toate acestea, ca urmare a poțiunii, ea devine un zombie care mananca hortensie pentru a supraviețui

▀Descrierea personajelor:

ஐChihiro Furuya este protagonistul poveștii, care are o obsesie pentru zombie . El folosește un manuscris vechi pentru a face o portiune de"înviere", astfel că el poate la viata pisica lui moarta, Babu. El isi face cercetarea in cladirea abandonata , uneori o vedea pe Rea venind aproape de contructie, strigând, intr-un put, problemele ei despre stilul ei de viata. El i-a promis lui Rea ca ar avea grija de ea daca ar devenii zombie. Dupa ce face portiunea de inviere pe care Rea o bea , iar Rea moare devenind zombie, aceasta incepe sa locuiasca in casa lui Furuya mancand doar frunze de horstensii.

ஐSanka Rea este protagonista povestii care fura si bea o parte din portiunea de inviere a lui Furuya satula de abuzurile tatalui ei. Ea provine dintr-o familie foarte bogata.Se acomodeaza usor cu familia si casa lui Furuya, dar si cu viata de zombie. Mama ei era paralizata in scaunul cu rotile si a muril atunci cand Rea s-a nascut.

ஐRanko Saōji este verisoara lui Furuya, ea este strigata Wanko de catre Furuya si este indragostita de verisorul ei. Ea isi impartaseste dragostea , dar isi da seama inainte ca Chihiro sa-i raspunda ca el este indragostit de Rea.

▀Poze cu personaje:

ஐChihiro Furuya:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


ஐSanka Rea:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ஐ Furuya si Rea:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] alt="" />

ஐRanko / Wanko Saōji :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

▀Parere personala:

Este unul dintre cele mai originale anime-uri. Este impresionant cat de frumoasa este fata zombie fata de o fata zombie din filmele americane. Personajele sunt minunate. Grafica este buna. Ce pot sa zic ? Am numai pareri bune despre acest anime.


Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4609
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum