News Anime Forum
Hell girl / Jigoku Shōjo Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
Hell girl / Jigoku Shōjo Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hell girl / Jigoku Shōjo

In jos

Hell girl / Jigoku Shōjo Empty Hell girl / Jigoku Shōjo

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Joi 25 Apr 2013, 11:16

▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀
Hell girl / Jigoku Shōjo
▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀


☻Gen :
Horror, Misterios, Supranatural

☻Episoade:
Trei sezoane: 26 + 26 + 26 ( cel putin asa stiu)

☻Varsta:
Nu stiu

☻AMV/ Trailer
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

☻Anul aparitiei:
2005

☻Titlul:
Jigoku Shojo = Hell girl = Fata iadului

☻Poveste:
Fata iadului, Ai Enma, iti trimite cel mai mare dusman in Iad, dar atunci cand vei muri si sufletul tau se va duce in Iad. Pentru a o chema pe Ai Enma trebuie sa intri pe Link-ul iadului si sa scri numele persoanei pe care o urasti cel mai mult, ea va veni si iti va inmana o papusa neagra cu o sfoara rosie. Cand esti hotarat sa omori persoana respectiva desfaci sfoara si vei primi semnul care iti va aminti mereu ca vei ajunge in Iad. Aceasta legenda este subiectul anime-ului. Cele mai multe episoade sunt povesti scurte ale persoanelor care sufera din cauza unei sau mai multor persoane.

☻Descrierea personajelor:

Δ Ai Enma are părul lung și negru care-l poartǎ mereu despletit , ochi rubinii, piele palidă; ochii ei erau căprui când era vie, însă au devenit roșii când sătenii au îngropat-o de vie. De obicei, este văzută purtând seifuku (uniforma de marinar), însă întotdeauna poartă un kimono cu motive florale atunci când răzbună o anumită persoană. Kimono-ul ei tinde să-și schimbe stilul subtil odată cu fiecare sezon.
Cândva, Ai era o tânără normală, ce trăia într-un sat îndepărtat, aflat lângă munți. Ea era chinuită de săteni pentru că era diferită, iar singurul ei prieten era Sentarou, vărul acesteia. La vârsta de 7 ani, ea a fost aleasă să fie sacrificată Zeului Muntelui, însă a fost scăpată când parinții ei au ascuns-o între munți, unde doar Sentarou o putea vizita pentru a-i aduce mâncare. Până la urmă, a fost descoperită și readusă în sat, unde ea și părinții ei au fost aruncați într-o groapă pentru a fi sacrificați. Au fost îngropați de vii, Sentarou fiind cel care a aruncat prima lopată de pământ; pământul îi lovise ochii, făcându-i astfel roșii. (Nota: Informatiile le-am luat de pe wiki)

ΔRen Ichimoku este unul dintre ajutorul lui Ai, care de obicei ia forma unui tânăr. Acesta se poate transforma într-un ochi imens care îi conferă abilitatea de a vedea prin clădiri. Ochiul poate fi de asemenea folosit ca o armă, acesta proiectând lumina intensă. La nevoie, Ren se transformă într-o păpuşă albastră de paie, prin sărutarea pandantivului pe care îl poartă la gât. Ren este un tsukumogami (un spirit artificial), un tip de spirit care aparţine unui artefact. În cazul lui Ren, acesta a fost o katana. Ai i-a daruit forma curentă, după ce acesta a fost abandonat pe o piatră.


ΔHone Onna este una din ajutoarele lui Ai. Ea apare sub forma de femeie imbracata in kimono, dar de multe ori , in timp ce investigheaza oamenii care au chemat-o pe Ai Enma si pe cei care trebuie alungati in iad, ea se imbraca casual si foloseste numele de Sone Anna.

☻ Poze cu personaje:

ΔAi Enma:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ΔRen Ichimoku :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ΔHone Onna:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4609
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum