News Anime Forum
Sukitte ii na yo Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
Sukitte ii na yo Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sukitte ii na yo

In jos

Sukitte ii na yo Empty Sukitte ii na yo

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Sam 27 Iul 2013, 09:41



Sukitte ii na yo

Gen:
Romantic, Drama, Comedie

Episoade:
13

AMV / Trailer:


Anul aparitiei
2012

Titlu:
Sukkitte ii na yo = Spune " Te iubesc"

Poveste:
Liniștita și modesta Mei Tachibana este o fata de 16-ani, dar și-a petrecut anii de liceu, fără a-si face prieteni sau de a obține un prieten din cauza unui incident copilărie care a lăsat-o să creadă că oamenii se vor vinde unii pe alții, mai devreme sau mai târziu. Atunci când ea întâlnește un băiat popular pe nume Yamato Kurosawa el devine interesat de ea, și prin prietenia lor relația înflorește asa ca mei reuseste, in final, sa-si faca si alti prieteni.

Descrierea personajelor:

Mei Tachibana a fost o persoană socială înainte, dar din cauza unui accident care l-au făcut colegii ei si au dau vina pe ea, ea a decis să nu se împrietenească din nou cu nimeni. La început, ea este descrisă ca "sumbra" și "nu vorbește". Ea este anti-sociale și stângace, precum și atenta, sincera, de susținere, și amuzanta. Tatal ei a murit de cancer.

Yamato Kurosawa este unul dintre cei mai populari băieții din școala sa. Cand o intalneste pentru prima data pe Mei, el este atras de ea. După ce i-a oferit numărul său de telefon, Mei este urmărit de un om dubios care vin des la locul ei de munca, ii cere lui Yamato de ajutor. Când ajunge acolo, el o sărută Mei pentru a convinge pe acel dubios ca Mei este intr-o relatie. Apoi, el crește în cele din urmă o simpatie pentru ea .Asami il descrie Yamato ca cineva care se gândește la ceilalți mai mult decât la sine, protejeaza ceea ce ar trebui să fie protejat, și are grijă de alții.

Asami Oikawa este colega și prietena lui Mei care are sentimente complexe despre pieptul mare. Nu-i place când oamenii se uita mereu la ea și că nimeni nu pare să o placa pentru cine este ea. Ea il idolatrizeaza pe Yamato, deoarece el a apărat-o de băieții care radeau de piaptul ei in scoala mijlocie.


Kenji Nakanishi
Unul dintre colegii lui Mei, și un bun prieten de-al lui Yamato. El are o pasiune mare pe Asami, și în cele din urmă mărturisește pentru ea. Cei doi sunt acum un cuplu.

Aiko Mutō este colega a lui Yamato si a lui Mei. E rea la gura, dar o fată drăguță. E l-a plăcut pe Yamato pentru o lungă perioadă de timp după ce acesta a spus este mai frumoasa fara machiaj, dar el nu are astfel de sentimente pentru ea. Ea crede cu tărie că iubirea cere sacrificiu de sine și efort, care a determinat-o să meargă la lungimi de extremă pentru prietenii ei. Ea a folosit mai multe produse cosmetice pentru a arata destul de bine . Ea a pierdut 20 kilograme pentru a încerca să-l obțina pe Yamato pentru a deveni iubitul ei. Totuși, acest lucru sa cauzat cicatrice din cauza pierderea brusca in greutate. Ea este acum un cuplu cu Masashi.

Masashi Tachikawa este iubitul lui Aiko și singurul caruia ea poate arăta intregul ei corp. A plăcut-o de când ea a fost dolofana.


Kakeru Hayakawa este coleg cu Yamato si Mei. Sa culcat cu mai multe fete diferite doar pentru a simți ca e "popular" ca Yamato. Prietenul său din copilărie, Chiharu, este unul dintre puținii oameni care îl tratează ca pe un prieten și îl respectă pentru ceea ce este. După o încercare eșuată de a trișa cu Mei și s-a bătut cu niște huligani, el în cele din urmă își dă seama că Chiharu este singurul care îi pasă de fapt pentru el. El răspunde în același fel în cele din urmă sentimentele lui pentru ea și iese cu Chiharu.


Chiharu Ogawa este prietena din copilarie a lui Kakeru și-l cunoaște pe adevaratul "Kakeru" . Ea are o pasiune pentru Kakeru și în cele din urmă începe să iasă după ce el recunoaște sentimentele lui pentru ea

Megumi Kitagawa este un model amator și student transferat care a fost plasat în clasa cu Yamato . Ea acționează dulce, dar în realitate încearcă să taie legaturile lui Mei de restul prieteniilor și sa-l fure pe Yamato. Ea a avut traume din copilarie de a fi numit urâta și o fată simplă. După ce și dea seama că puțini oameni au vazut-o ca un prieten, chiar dacă ea a făcut mult pentru a le facă pe plac, cum ar fi plata pentru mese și oferirea cadourilor, ea își găsește prieteni adevărați în prietenul ei din copilarie Momo și Asami. În plus, ea începe să ignore comentariile altor oameni și isi taie părul ei ca o expresie de a alege deciziile sale fără teama de opiniile altora.


Nagi Kurosawa este sora mai mica a lui Yamato . Ea este buna la gătit dulciuri și la a face animale împăiate. Când Yamato o introduce pe Mei nu i-a placut de ea pebtru ca simtea ca fratele ei este furat. Dupa ce a petrecut ceva timp cu Mei, ea a aflat că au multe în comun: ambele ao fost folosite de prieteni până când s-au întors împotriva lor. Ulterior, Nagi devine mai aproape de Mei și învață-i cum să gătească ciocolată pentru Yamato și vrea să stea cu Mei mai mult.


Daichi Kurosawa este fratele mai mare al lui Yamato. El conduce o frizerie și este declarat a fi la fel de frumos ca Yamato. El respinge sa coafeze oamenii dacă vor să imite pe alții și în loc stiluri în funcție de ceea ce vor să fie.


Miki Arai se zvoneste ca ar fi prima iubire a lui Yamato, deoarece ea este singura fată pe care nu a sărutat-o în școala lui . Ea are un interes profund pentru Yamato, chiar a flirtat cu el la un restaurant. Yamato respinge toate aceste avansuri.


Mei's Mother a fost mereu ingrijorata pentru fiica ei care nu era capabila sa-si gaseasca fericirea, cu toate acestea, după întâlnirea cu Yamato ea este mult mai în largul lei.


Poze cu personaje

Mei Tachibana
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Yamato Kurosawa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Asami Oikawa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Kenji Nakanishi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aiko Mutō
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Masashi Tachikawa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Kakeru Hayakawa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Chiharu Ogawa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Kai Takemura
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nagi Kurosawa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daichi Kurosawa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mei's Mother
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4609
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum