News Anime Forum
One life , two souls +18  Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
One life , two souls +18  Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

One life , two souls +18

3 participanți

In jos

One life , two souls +18  Empty One life , two souls +18

Mesaj Scris de Casydy Vin 28 Sept 2012, 23:13

E primul meu fic cu sasusaku sper sa va placa si daca vreti un alt capitol din partea mea .


Sakura Pov :

Ploaie! Asta era tot ce puteam vedea in fata ochilor mei . Cerul incepuse sa planga cu lacrimi sarate si amare , acesta varsa lacrimi sarate asa cum am facut si eu in urma cu doi ani .
Am plans doi ani in continuu din cauza unui nemernic , dar acuma sa revenim . Ma trezesc din visare , ma ridic din pat si eau drumul bai pentru ami face un dus de dimineata . Era dimineata , dar puteti sa va dati si voi seama ca si dimineata ploua.
Oricum dupa ce termin de facut baie ma spal pe fata pe dinti , imi pieptan parul lung de de culoarea florilor de ciresi primavara cand acestia infloresc .
Ies din baie si ma duc la dulapul meu , bine nu eram in pielea goala cum va ganditi , aveam desigur pe mine un prospop alb , pufos.
Deschid usile de la dulap si imi eau de acolo o fusta neagra , un maieu negru si desigur lenjerie intima de culoarea nopti.
Ma imbrac cu ce mi-am ales si ma duc in partea stanga a dulapului si imi aleg o pereche de cisme negre cu toc gros si mi le pun in picioare. Ma duc la oglinda si imi privesc reflexia in oglinda .
In fata mea statea o fata in varsta de 17 ani , cu parul roz lung , ochii verzi ca doua smaralde recent slefuite de un bijutier.
Imi eau ochi de la reflexie si am duc al noptiera de langa pat si eau de pe ea bandana cu semnul satului unde sunt , adica Frunza sau mai precis Konoha. , care avea aceeas culoare ca hainele pe care le purtam eu .
Trag aer in piept si dupa ma indrept spre usa de la camera si ies cu zambetul pe buze.
Eram gata asa ca am intreb daca si , surioara mea mai mica , Kamelia , sau cum o alintam noi , adica familia mea , Kami sau Kitty. Ce pot sa vad zic despre ea , as putea sa va zic doar ca e geamana mea dar nu mai ca e mai timida.
In trecut si eu eram la fel ca ea , dar dupa plecarea lui nu mai eram aceas eu , nu mai zambeam de loc , plangeam intr-una si tineam in mana poza cu fosta echipa sapte.
Acum sa revenim in prezent si sa uitam trecutul , ajung in sfarsit la camera ei , bat incet la usa , dar nu aud nimic asa ca intru ne anuntata in camera ei si ma uit dupa ea si o vad in fata oglinzi imbracata in acelasi haine ca ale mele , dar nu aveau aceleasi culori , avea nuante mai deschide , mai precis alb , rosu , visiniu .
-Esti gata. Kamelia? O intreb pe rozalia . Cand imi aude vocea se intoarce cu fata la mine si imi zambeste , dar vad ca ma masoara din cap pana in picioare si cand vede cu ce sunt imbracata stramba din nas. Mda stiam ca nu era de acord sa ma imbrac in negru .
- Eu , da. Tu . nu! Spune aceasta in timp ce is pune mainile in san si incepe sa uite urat la mine. Sta putin asa si dupa ma trage de mana si am tranteste in pat si dupa incepe sa cotrobaie prin dulapul ei .
Norocul nostru era ca avem aceleas marimi la haine si incaltaminte, se mai uita nitel prin sifonierul ei si dupa mult timp scoate o rochie rosie ca focul praospat aprins si mi-o arunca in fata . Bine ca rochiar era de vara si puteam sa port peste ea o jacheta de blugi ceva , cred.
Ma imbrac cu ea si vad ca era fara bretele si era larga . M auit la Kami si vad ca zambeste fericita si dupa imi imaneaza niste sandale rosi cu toc inalt si dupa ii eau in picioare in locul cismelor pe care le purtamd e zi cu zi . Mai se uita prin dulap si dupa scoate chair o jacheta de blugi mica si eu o eau si mi-o pun pe mine si dupa imi inmaneaza alta bandana dar era de aceas culoare ca rochia.
Dupa ce terminam ce mai avem de facut plecam din casa si mergem direct spre biroul lui Tsunade , adica maestra mea , cea care am antrenat . Ajungem repede si batem la usa . Deschid usa si cand vad cine era inauntru raman uimita .
Pe scaunul de langa biroul lui Tsuande era........
Casydy
Casydy
Moderator
Moderator

Sex : feminin Varsta : 29
Zodiac : Balanta Zodiac chinezesc : Caine
Mesaje Mesaje : 12
Puncte : 4261
Reputatie : 1
Data nasterii : 21/10/1994
Data de inscriere : 28/09/2012
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Sa scriu ficuri
Stare de spirit : vesela

Sus In jos

One life , two souls +18  Empty Re: One life , two souls +18

Mesaj Scris de MeLyNa12 Sam 29 Sept 2012, 05:27

Am vrut sa vad ce creatie mai este pe aici si uite ca am dat de a ta care mi se pare interesanta, dar putin comuna. Am vazut o greseala repetata "eau" sau am vazut "desigur" de mai multe ori repetat in propozitie sau descrierea hainelor ceea ce e plictisitoare si ma face sa sar peste. Te rog incearca sa ai descrierea sentimentelor pentru ca diminuezi grabirea actiunii si ne faci si pe noi, cititorii sa intelegem ce simt personajele.

Astept sa vad cum va decurge actiunea si sper sa ma anunti cand vei pune urmatorul capitol.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Sper ca te'au ajutat sfaturile mele. Nu vreau sa te fac sa te simti (Îmi pare rău că te-am jignit), te ajut sa evoluezi in arta scrisului. Eu iti urez spor la scris si multa imaginatie si sper ca te'am ajutat si nu te'am descurajat. Sa ai o zi placuta'n continuare Very Happy
MeLyNa12
MeLyNa12
Fondator
Fondator

Sex : feminin Varsta : 26
Zodiac : Leu Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 121
Puncte : 3353
Reputatie : 7
Data nasterii : 15/08/1997
Data de inscriere : 04/11/2011
Localizare : Vatra dornei
Joburi/Distractii : Jocuri
Stare de spirit : Good xD

https://fananime.all-up.com

Sus In jos

One life , two souls +18  Empty Re: One life , two souls +18

Mesaj Scris de Casydy Sam 29 Sept 2012, 20:39

A dat domnul sa imi citesti fic-ul , Mey ca de cand iticeam daca mi-ai citit fic-ul vro data. E cam primul meu fic cu sasusaku si stiu ca e cam comuna asa la icneput dar te asigur ca ce va urma mai departe va va lasa cu gurile cascate . Mie imi vin ideiile una dupa alta si nu pre asunt unele chair asa de "bune" oricum sper ca placa si capitolul asta

Capitolul 2

Sakura pov:

Ma uitam in continu la persoana care era pe scaunul de langa biroul lui Tsunade eram muta, ma intreb ce treaba are Karin cu ea? Blonda ne invita inauntru si ne zice sa inchidem usa.Haide sa va prezint pe cele doua persoane,nu.Pai maestra mea are parul blond , care il poarta mereu prins in doau codite lasate pe spate,ochi caprui,inalta,zvelta si cu un bust generos,nu gluma.
Asa a doua e,Karin,ea e roscata,cu ochi rosi si poarta si ochelari,ea este un ninja de tip senjorial plus poate sa vindece si ea ranile ranitilor in lupte .
Roscata a facut parte din echipa lui Sasuke , dar acuma ea e sub protectia nostra,a satului frunza.In plus am uitam sa mentionez despre ea e ca,aceasta acuma e eleva mea dupa Ino,desigur.
Da Ino,blonda aceea care ma intreceam eu cu ea in academie pentru dragostea lui Sasuke.Da ce proaste am fost ca ne-am intrec pentur un (Îmi pare rău că te-am jignit) ca el.
Asa sa revenim la roscata , pai ce pot sa spun e ca si ea era indragostita de Sasuke,dar de cand a venit in sat se pare ca si-a descoperit a devarata dragoste, care surpriza era si acea persoana tot din fosta ei echipa,e acela cu fata de peste . Parca il cheama Suigetsu sau ceva in genul nu mai stiu sigur.Ma bucur pentru ea sincer , nu am nimic cu ea , de cand a venit in sat ne-am imprietenit.
Ma trezesc din visare cand o vad ca is intoarce capul spre mine si imi zambeste,tresar si dupa ii zambesc si eu dulce. Iar dintr-o data ma uit la gatul ei si pot sa vad lantisor pe care i-al daruit ei sa-o protejeze in cazul in care are probleme . Acel lantisor contine o particica din puterea mea , care o protejeaza . Acelas lantisor il avea si Kamelia,desigur si eu normal.
Lantisorul era unu simplu si era facut din aur alb pur , iar pandantivul era unul in forma de stea cu sase colturi . Era chiar stelei lui,David.
Era un lucru care ne lega pe toate trei si ne facea diferite de restul celoralti din Konoha. Imi scutur capul si dupa eu fata aceea de fata timida , deoarece nimenea nu stie cum am devenit eu dupa antrenamentele pe care le-am facut cu Tsuande . Adica nu mai eram aceas eu , am devenit mai rea , mai tupeista , mai incerezatoare .
- Sakura-nee-chan! o adu pe Karin cum ma striga si imi atrage atentia.
- De ce ne-ati chemat , Tsunade-sama?!
- Pentru a va spune sa va pregatiti de razboi , deoarece Madara Uchiha a decalra razboi lumi ninja si ... Sasuke Uchiha ea parte la acest razboi , imi pare rau fetelor. spune aceasta in timp ce se uita la mine si la Karin.
Cand aud asta imi inchid ochi si imi pun mainile in san, imi deshcid ochi si o privesc pe maestra mea in ochi si dupa incep sa vorbesc din nou.
- Era de asteptat ca el nu se va intoarce de buna voie in sat , dupa ce is omoara fratele mai mare. spoun intr-o suflare , iar aceasta rasufla adanc .
-A da si era sa uit , Naruto nu e in Koniha , asa sa nu suflati nicovorba de razboi si aveti grija , mai ales tu Sakura deoarece tu imi vei tine loc la divizia medicala , tu vei fi capitanul in locul meu .
Ce? Tu glumesti , nu ? Asta vorbeste serios? Eu sa fiu capitanul diviziei medicale in locul ei ! Bine e adevarata ca am intrecut-o in medicina si pot sa reinviu chiar si morti.
Dupa ce spune asta ne da drumul ca sa plecam , dar pe mine ma opreste . Dupa ce ies Kamelia si Karin , eu ma asez pe scaunul din fata ei unde statuse Karin in urma.
Blonda imi inmaneaza un plic in care se pare ca era o scrisoare de la mama mea , care era din alt sat . O deschid si incep sa citesc randurile scrise de mami meu .

Draga Sakura,sau mai bine zis Rosalinda,

Draga mea fiica in aceasta scrisoare iti voi spune un adevara pe care ti-lam ascuns de mult timp si acest adevara ma macina in fiecare noapte si nu pot sa dorm din cauza acestui lucru. Imi parerau ca ti-am ascuns cine e adevaratul tau tata , a lui Kamelia si desigur a lui Ayane. Stiu ca , sunteti in razboi , dar sper ca poti sa citesti randurile acestea scrise de mama ta .
In urma cu 20 de ani , m-am indragostit de un baiat din clanul Uchiha , iar acest ma iubea la fel de mult cum il iubeam si eu ,dar nu stia cine sutn eu cu adevarata , nu a stiut niciodata ce fel de "om" sunt , iar din dragostea asta a rezultat primul meu copil , adica , Ayane . Dupa nasterea ei am ramas din nou insarcinata cu tine si Kamelia , dar el nu stia acest lucru . Acesta nu stia de existenta voastra. El plecase deja fara sa ii spun de voi trei .
Numele adevaratului vostru tata nu e nimeni altul decat , Uchiha Madara. Dupa cativa ani am aflat ca tot clanul Uchiha a fost nimicit de Itachi Uchiha , baiatul de care era indragostita Ayane , dar o singura persoana a mia lasat-o in viata, acela era fratele lui mai mic , Sasuke Uchiha si se pare ca era baiatul pe care il iubesti tu , acuma , Rosa . Nu mai ca Itachi ininte sa is omoara clanul el a venit la mine si mi-a zis toata povestea asa ca nu aveam in cotro decat sa-l ajut de dragul vostru .
Le-am cerut gardienilor care ma apara sa ea corpurile unor omani morti si sa faca in asa fel in cat sa semene cu cei care ii va omor , Itachi si desigur tot clanul Uchiha e in viata inclusiv parinti lui Sasuke si Itachi.
Imi pare rau ca nu ti-am zis acest lucru , draga mea fiica.Imi pare rau ca ti-am ascuns acest lucru si sper ca ma poti ierta intr-o zi .


Cu drag mama ta , Saya.


Dupa ce termin de citit nu imi venea sa cred ce tocmai aflasem . Am aflat cine era tatal meu si a surorilor mele . A da , poate va itnrebati cine e Ayane , ei bine , Ayane e sora mea si a Kameliei mai mare si mereu avea grija de noi cand eram mici si legat de ce a zis mama ca nu a stiut ce fel de "om " e nu va voi zice acuma , ci veti afla singuri pe parcurs.
Of , Doamne se pare ca tot clanul Uchiha nu e mort si e in viata datorita mamei si a lui Itachi .
Ma intreb oare cum va afla vestea Sasuke ca parinti lui sunt in viata . Rasuflu adanc si dupa impatur scrisoare si o salut pe Tsunade si dupa plec din biroul ei .
Merg pe strzile linistite a le Konohai pana cand deodata aud cum cineva ma striga , iar eu imi ntorc privirea si dau de ochii ....

Lantisor cu steaua: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Casydy
Casydy
Moderator
Moderator

Sex : feminin Varsta : 29
Zodiac : Balanta Zodiac chinezesc : Caine
Mesaje Mesaje : 12
Puncte : 4261
Reputatie : 1
Data nasterii : 21/10/1994
Data de inscriere : 28/09/2012
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Sa scriu ficuri
Stare de spirit : vesela

Sus In jos

One life , two souls +18  Empty Re: One life , two souls +18

Mesaj Scris de Viky smekerita ♥ ♪♫♪♫♪♪ Mar 13 Noi 2012, 02:49

deci ce pot sa zic nu exista ninja senjorial ci senzorial ai cam prea multa descriere No. Primaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa cheers cheers
Viky smekerita ♥ ♪♫♪♫♪♪
Viky smekerita ♥ ♪♫♪♫♪♪
Membru Novice
Membru Novice

Sex : feminin Varsta : 23
Zodiac : Gemeni Zodiac chinezesc : Dragon
Mesaje Mesaje : 13
Puncte : 4282
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/06/2000
Data de inscriere : 02/09/2012

Sus In jos

One life , two souls +18  Empty Re: One life , two souls +18

Mesaj Scris de Casydy Vin 26 Iul 2013, 22:44

Sakura Pov:
 
Merg pe strazile linistite a le Konohai pana cand deodata aud cum cineva ma striga , iar eu imi intorc privirea si dau de o pereche de ochii lila.Parul ei brunet , care o data era scurt , chair mai scurt decat al meu in urma cu trei ani,acuma era lung la fel de lung ca al meu. Acesta persoan nu era nimeni alta decat , Hinata Hyuga. Una dintre cele mai bune prieten al emele inca din copilarie.
Cand ajunge la mine se opreste din alergat si is trage suflarea si dupa incepe sa vorbeasca cu mine.
- Sakura , e adevarata ce se aude prin sat? Ca suntem pe punctuls a inceapem un razboi impreuna cu celelate sate impotriva lui Uchiha Madara? ma intreaba aceasta far asa roseasca , dar parca putema citi in ochi ei ca nici ei nu ii placeau razboaiele la fel ca si mine.
- Mi-as fi dorit sa iit dau un raspuns negativ , Hin , dar nu pot sa ti-l dau . E adevarata . Madara Uchiha vrea sa distruga lumea aceasta . spun in timp ce realizez ca i spusesem tot numele intreg al "tatalui" meu drag.
Nu imi venea sa cred ca va trebuii sa luptam impotriva tatei , mai ales ca nu stie ca are copi si mai ales ca , fiicele lui sunt in satele in care le ataca el .
- Da tu ce ai Sakura? Pari cam abatuta. o aud pe Hin cum vorbeste cu mine si eu tresar si dupa ii zambesc dupa mai vorbim ce mai vorbim si merg acasa .
Intru in acasa si merg in camera mea , ma trantesc in pat , iar ochi mei incep sa se inchide din cauza oboseli. dintr-o data imi apare ca un fel de viziune in mine . In viziune era Karin . Aceasta alerga in padure spre un anumit punct.
O urmaresc cu privirea si vad ca s eopreste chiar cand ajunge langa o persoana care purta o pelerina neagra , cu norisori rosi . Akatkucki!
Necunoscutul is da gluga jos si eu raman muta . Nu imi nea sa cred cine era .
Se schimbase mult de cand nu l-am ami vazut . Persoana misteriosa nu era nimeni altul decat Uchiha Sasuke . Ce dreacu se petrece aici ?! Roscovana ii da un pergament albastru si acesta il ea in mana . il deshcide si s euita prin el si zmabeste rautacios .
- Foarte bine lucrat , Karin! Ei nu sau prins de smecherie?
- Nu , Sasuke , stai linistit . Ei ma cred una dintre ei , in plus rozalia aiai ma apra si sa-r da si viat apentur mine . Saracuta daca ar sti ca uan dintre prietenile ei lucreaza cu dusmani cred ca ar muri sis a sti ca e chair mai slaba de cat ne-ai zis .
- Era de asteptat de la , sakura . Ea mereu a fost asa de enervanta inca de la iceput.
Nu imi venea sa cred nenorocita ne-a tradat!
Imi deschid dintr-o data ochi si priveam seriosa si in gol . Ma ridic din apt si icnep sa strang cearsafurile in pumni. Deci Karin vrei sa te joci cu focul , nu ? Ei fetito sa sti , cand te joci cu focul te arzi . Trebuie sa pun la cap un plan prin care sa nu stie ca eu am aflat adevarul . Trebuie sa fac ceva prin care sa-o fac sa regrete ca ne-a tradat , satul .
Stau putin pe ganduri dupa imi trece prin cap o idee prin care o voi face pe tarfa sa regrete ce a facut.
Ma ridic de pe pat si ma duc la fereasta si vad ca deja se lase noaptea peste Konoha . Acum trebuie doar sa astept miezul nopti si sa pun in aplicare planul .
Zambesc rautacios in timp ce ochi mei nu mai avea culoarea lor aevarata acuam era rosu ca focul prospat aprins .
Culoarea lor se reflecta in luna care nu era o luna noua cum era mereu era o luna sangerie. culoarea ochilor mei se reflecta in luna prin geam si parca ma himnotiza.
Nu peste mult timp se lasa intunericul mai repede si cand deshcid geamul , luna parca imi daduse voie sa ies din casa deoarece se ascunsese dupa niste nori .
Incep sa sar peste case pana ajung la casa lui Karin. Aterizez in liniste pe balconul ei si ma uit la gemul ei si vad ca dormea dusa . Perfect!
Imi pun mana pe fereastra si o imiping cu un simgur deget . Intru in liniste in camera ei , ma aporpi de patul ei si vad ca icna purta lantisor dat de mine .
Zambes strengar si dupa imi apropri capul de lantisorul ei si suflu o data in el si ditnr-o data o aura intunecata cuprinde steaua impreuna cu tot colierul, dupa imi indrept buzele spre urechea ei si ii soptesc in soapta .
- Te joci cu focul , Ka-ri-na! Si sa sti ca te arzi . spun in timp ce imi ridic capul de la ureche ei si vad ca lantisorul se ridica in aer si dintr-o data si incepe sa arta ca focul .
Lantisorul se calmeaza si acesta cade jos si se aseaza la locul asa cuma  fost . Poate va intrebati ce am facut, nu ? Ei bine nu veti afla chair asa de curand , sa stiti va trebui sa mai fierbeti putin ca sa aflati ce am facut cu lantisorul lui Karin si ce planuri am cu ea.
Oricum sa revenim, plec din casa ei si merg in casa mea si ma dcu sa ma schimb in pijamale si am bag in pat adormin rapid .
Ma trezesc a doau zi dimineata si ma dcu la baie imi fac , dus  , siesta de dimineata , air apoi ma imbrac in uniforma ninja , adica mai pe scurt era formata din : o vesta verde , un plovar negru , o pereche de pantaloni negri , cisme negre .
Dupa ce ma imbrac imi pun bentita in cap si parul il las liber . Ma mai uit putin in oglinda si dupa ies din camera si pe drum ma intalnesc si cu Kamelia care era imbracat ala fel , dar parul il prinsese in coc .
De astazi pot sa zic ca suntem in razboi cu tatal meu . Mergem la intrarea din sat si acolo ne astepta toti prieteni nostri.
 
 
Sakura cum era imbracata : 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Casydy
Casydy
Moderator
Moderator

Sex : feminin Varsta : 29
Zodiac : Balanta Zodiac chinezesc : Caine
Mesaje Mesaje : 12
Puncte : 4261
Reputatie : 1
Data nasterii : 21/10/1994
Data de inscriere : 28/09/2012
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : Sa scriu ficuri
Stare de spirit : vesela

Sus In jos

One life , two souls +18  Empty Re: One life , two souls +18

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum