News Anime Forum
I swear I can fly Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
I swear I can fly Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

I swear I can fly

2 participanți

In jos

I swear I can fly Empty I swear I can fly

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Mier 03 Oct 2012, 13:02

Capitulul I: De ce m-ai parasit?

Patetic...Doar prin acest cuvant imi pot descrie viata mea tampita. Nu, nu esti tu de vina. Eu sunt. De ce? Pentru ca pun botul la orice minciuna zisa de gura ta cu aroma de capsuni. Daca imi zici ca ai vazut extraterestri, te cred. Daca imi zici nu ma vei parasi, asta astept de la tine. Daca imi zici ca sunt frumos, sunt un fotomodel pentru ca tu ai zis-o tu.

Daca ma parasesti...te parasesc si eu pentru ca tu ai dreptate mereu. Tot ce faci tu e perfect pentru mine. Nu conteaza ca imi pui pistolul la gat, sigur ai un motiv intemeiat. Nu conteaza ca ma acuzi de ceva ce nu am facut si ma bagi la inchisoare, nu spun nimic esti prea fragila pentru a sta intr-un loc asa inacceptabil.

In lumea mea contezi doar tu. Familia? Nu am , sunt doar niste oameni care vor sa ma desparta de tine. Ei spun ca esti rea , ca imi vrei raul. Dar nu e adevarat, nu? Tu ma iubesti, nu-i asa? Simti acelasi lucru pe care il simt si eu? Simti iubire? Macar stii ce inseamna acest cuvant? Macar l-ai pronuntat vreo data? Ai spus "Te iubesc" altuia decat mie?

Ai sarutat pe altcineva cu atata pasiune cu care ma saruti pe mine? Prefer sa cred ca nu. Doar asta ma mai tine in viata. Gandul ca mai iubit doar pe mine, ca esti doar a mea si ca asa vei fi mereu. Gandul ca in scrisoare de pe noptiera, pe care sunt gata sa o deschid scrie cat de mult ma iubesti.

Si singura explicatie ca nu esti aici si ca nu mai exista nici o haina de a ta in casa este ca familia ta are probleme. Nu vrei sa ma deranjezi si de aceea nu mi-ai spus nimic, si ai plecat singura pentru a nu fi eu ingrijorat. Te rog spune-mi ca doar asta o sa gasesc in scrisoarea plina de parfumul tau imbietor de cires. Nu am de ce sa o citesc acum, nu?

In niciun caz nu imi este frica de ce am sa citesc, doar ca imi este foame...Da! Asta este nu pot sa citesc pe stomacul gol. Tu nu ai vrea asta, nu? Pe cine incerc eu sa pacalesc? Sunt sigur ca te-ai plictisit de lipsa de bani, de lipsurile materiale, de certurile zilnice si de palmele primite cand sunt beat.

Este adevarat, nu? M-ai parasit si te-ai dus la familia care te-a avertizat. La familia ta bogata. Eu unde ma duc fara tine? Cum voi trai sungur si neputincios? Tu erai singurul meu sprijin...Iar eu ca un (Îmi pare rău că te-am jignit) ti-am distru viata. Sunt jalnic! Nu esti de vina!

Nici eu nu as mai sta cu mine daca as putea pleca fara jumatatea care consuma alcol, tipa si bate...Isi bate adevarata dragoste. Te intreb pe tine daca sti ce inseamna iubirea. Dar eu stiu? Ti-am zis vreo data "Te iubesc" dupa ce ne-am casatorit? Cred ca ai murit de rusine cand te-ai intors acasa, la parinti tai care te-au avertivat. Cred ca si acum plangi asa cum plang si eu.

Dar tu macar esti consolata de blanda ta mama, in schimb eu sunt consolat de dulcele alcool. Lucrul care nu ma lasa sa traiesc. Alcoolul e de vina ca tu mai parasit. Daca nu era el tu erai aici langa mine, eram impreuna , eram fericiti. Nu renuntam la munca. Nu ajungeam sarac.

Nu imi raneam parinti prin vorbe pline de venin, dat de cine? De alcool bine inteles. Lacrimile incep sa curga din ce in ce mai abundent. Privirea imi era atintita spre usa. Asteptam sa vi si sa spui ca a fost doar o gluma. Ca vroiai sa vezi daca iti simt lipsa. Dar era doar o aberatie din cauza excesului de alcool.

Nu te vei intoarce. Pentru binele tau nu te voi cauta si nici daca ai veni nu te-as primi. Acum plang si te vreau inapoi , dar daca vi nu vei trai in pace. Vei fi batuta, injurata si moarta de foame. Din cauza ca oricat as incerca nu pot garanta ca ma voi schimba. Te voi cauta, dar nu acum. Cand voi fi sigur ca sunt schimbat. Cand voi avea bani, cand nu voi mai bea, cand nu voi mai injura, cand voi fi vrednic de tine.

Cand voi fi asa frumos ca tine. Cand voi avea o casa, o casa mare cu o gradina plina cu flori de toate culorile posibile si multi ciresi. Cand iti voi putea asigura un viitor sigur si frumos. Iti jur ca voi avea toate astea. Iti jura ca voi munci pana voi cadea in groapa. Iti jur ca am sa pot zbura!
Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4609
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

I swear I can fly Empty Re: I swear I can fly

Mesaj Scris de Pebbles♥miaaauu Joi 04 Oct 2012, 03:46

buna scumpo...

mi-a placut foarte, foarte mult...
nici nu mai am cuvinte...
sper sa ma anunti neaparat de continuare,
ai o descriere superba...
parerea mea ....
crisulina te pupaceste
Pebbles♥miaaauu
Pebbles♥miaaauu
Admin
Admin

Sex : feminin Mesaje Mesaje : 10
Puncte : 4318
Reputatie : 2
Data de inscriere : 13/08/2012

Sus In jos

I swear I can fly Empty Re: I swear I can fly

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Joi 04 Oct 2012, 11:38

Capitolul II : Amintiri frumoase, in momentul de fata dureroase



Amintirile imi strapungeau inima. De ce trebuia s ma gandesc asa de mult la tine? De ce in gandul meu esti numai tu? De ce trebuie sa plang? Trbuie sa fac ceva nu te vei intoarce daca voi continua asa. Poate nu voi reusi nici o data sa fac ce mi-am propus. Poate te vei indragosti de altcineva..Dar vreau doar sa reusesc sa traiesc pentru tine. Vreau sa stii ca macar incerc. Dar oare vei afla vreo data ca inca ma gandesc la tine cu lacrimi in ochii? Oare ce faci tu acum? Oare deja te-ai indragostit de altcineva? Oare deva planifici nunta? Oare te gandesti ca vrei sa traiesti o eternitate cu el? Sau te gandesti la mine?

Oare iti pasa sau iti imaginezi cat ma doare? Oare iti mai amintesti prima noastra intanlire? Dar primul sarut? Oare iti amintesti petrecerile pe care le organizam cu fiecare ocazie pentru a te face fericita? Iti amintesti cand mi-am pierdut prima slujba si mi-ai promis ca stai cu mine chiar daca nu mai gasesc alta? Nu te invinovatesc ca ai plecat. Dar te invinovatesc ca m-ai suportat 5 ani de zile si acum ai plecat. Trebuia sa pleci mai de mult. Sa nu ma lasi acum singur , poate atunci nu te iubeam atat de mult si imi refaceam viata cu altcineva. Dar acum? Incerc sa ma schimb.Si apoi? Ce se va alege de mine? Te iubesc prea mult pentru a mi refarce viata.

Daca nu vei vrea sa vi inapoi la mine eu ce voi face? Voi trai singur toata viata? Voi adopta doi copii ? Fara tine viata mea va fi o poveste cu sfarsit tragic. Azi pot doar sa visez, de maine viata mea se va schimba. In bine rau in rau voi afla. Dar in mai rau ca acum nu se poate. Nu esti cu mine asa ca nu mai am ce sa pierd. Zambesc ca untampit cand ma gandesc la ochii tai de diamant. Atat de luminosi si calzi de culoarea ierbi dimineata cand acolo roua isi gasea locul. Ei m-au vrajit de prima oara cand iam vazut. In acea seara in care amandoi eram distrasi de ochii celuilalt. Nu ziceam nimic dar ne intelegeam prea bine. Dansam ca doi nebuni la lumina luni, ghidati de cantecul dulce al greierilor.

Parul tau neobisnuit de moale care avea o culoare unica. Nu am cum sa te inlocuiesc. Nici macr mama ta nu are acea culuare de ro intens. Nimeni nu are trasaturile tale fine si nici corpul tau de balerina. Nici nu mai trebuie sa spun de sufletul tau mare si plin de dragoste. Inca mai stau si ma gandesc cum a putut o fiinta asa divina si rafinata, numai sa se uite la mine mai mult decat la un cersetor banal. Astfe ar fi trebuit sa se uite la mine. Asa nu ar mai suferit. Si nici eu nu as mai fi acum distrus. Nu mai avea rost sa ma gandesc la tot felul de aberati . Era prea tarziu. Inima mea vroia sa isi aminteasca toate clipele frumoase.

Dar nu isi dadea seama ca doar se raneste singura facand asta. M-am pus pe patul vechi si tare care resista doar cu niste scanduri improvizate de mine. Speram sa adorm si sa nu ma mai gandesc la tine, dar degeaba. Inima mea era prea insistenta incat a convins si sufletul si creierul sa ii arate toate momentele frumoase petrecute de noi. Mintea mea a cedat si toate momentele se derulau cu incetinitorul. Nu aveam ce face nu ma puteam impotrivi, era prea frumos. Dar cu cat mai frumos, cu atat mai dureros. Ma durea, si acum inima imi dadea dreptate. Nu mai poate suporta , dar si-a facuto cu mana ei.

Noaptea a trecut greu. Clipele erau minute, minutele erau ore iar orele erau zile intregi. Un cliseu. Viata mea este un cliseu. Dar se va sfarsi ca si cliseul clasic in care toti sunt tristi , iar la final sunt fericiti si familiile se impaca? Oare autorul vieti mele va respecta scenariul si ma va face fericit? Sau va adauga la final ceva original? Sunt multe intrebari care ma macina . Inca nu ti-am spus multe dintre ele. Defapt, nu ti-am spus momentan nici una, sa vedem ce imi rezerva viitorul. Termin noaptea asta dureroasa cu o singura intrebare....

Va fi totul bine de acum in colo?
Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4609
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

I swear I can fly Empty Re: I swear I can fly

Mesaj Scris de Pebbles♥miaaauu Vin 05 Oct 2012, 11:22

care este acea intrebare ?
nu stiu voi afla in capitolul urmator ,,,
sper sa ma anunti
crisu te pupaceste
Pebbles♥miaaauu
Pebbles♥miaaauu
Admin
Admin

Sex : feminin Mesaje Mesaje : 10
Puncte : 4318
Reputatie : 2
Data de inscriere : 13/08/2012

Sus In jos

I swear I can fly Empty Re: I swear I can fly

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum