News Anime Forum
Care e diferenta dintre dragoste si s*x? Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
Care e diferenta dintre dragoste si s*x? Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Care e diferenta dintre dragoste si s*x?

2 participanți

In jos

Care e diferenta dintre dragoste si s*x? Empty Care e diferenta dintre dragoste si s*x?

Mesaj Scris de MeLyNa12 Mier 03 Oct 2012, 13:21

Multi nu fac diferenta dintre dragoste si s*x. Pai chiar daca am 15 ani si oi fi paralela cu dragostea tot stiu ce sunt amandoua.

Sexul este acea "ipostaza" in care doi oameni O fac doar cu trupul si in care cei doi parteneri o fac pentru a se simti bine si nu se iubesc.
Am intalnit multe persoane care spuneau ca au facut s*x cu persoana iubita nu dragoste si mi'au lasat impresia ca nu stiu diferenta.

Daca am lamurit ce inseamna sexul, dragostea e chiar opusup ei, unde persoanele se iubesc trupeste cat si sufleteste. Doi oameni necunoscuti sau care nu se iubesc nu pot face dragoste.

Dragostea si sexul sunt doua lucruri opuse cu toate ca se face in acelasi loc, dormitorul (optional).
Daca privim in interiorul celor doua cuvinte dragostea suna atat de cald si de profund iar sexul e atat de rece si totusi atat de sec.

Prin urmare sexul si dragostea sunt doua lucruri total opuse in care dua sexe diferite fac acelasi lucru si tot odata ceva diferit.

[Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine]
MeLyNa12
MeLyNa12
Fondator
Fondator

Sex : feminin Varsta : 26
Zodiac : Leu Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 121
Puncte : 3353
Reputatie : 7
Data nasterii : 15/08/1997
Data de inscriere : 04/11/2011
Localizare : Vatra dornei
Joburi/Distractii : Jocuri
Stare de spirit : Good xD

https://fananime.all-up.com

Sus In jos

Care e diferenta dintre dragoste si s*x? Empty Re: Care e diferenta dintre dragoste si s*x?

Mesaj Scris de metamaniac Dum 04 Noi 2012, 05:01

Sexul nu are legatura cu dragostea , e doar un mod de a scapa de monotonia zilnica dintre 2 persoane ( care se iubesc ).
metamaniac
metamaniac
Membru Novice
Membru Novice

Sex : masculin Varsta : 29
Zodiac : Taur Zodiac chinezesc : Caine
Mesaje Mesaje : 6
Puncte : 4276
Reputatie : 1
Data nasterii : 12/05/1994
Data de inscriere : 31/08/2012
Localizare : Galati

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum