News Anime Forum
Personajele principale Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
Personajele principale Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Personajele principale

2 participanți

In jos

Ce personaj vă place mai mult?

Personajele principale I_vote_lcap50%Personajele principale I_vote_rcap 50% 
[ 1 ]
Personajele principale I_vote_lcap50%Personajele principale I_vote_rcap 50% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 2
 
 

Personajele principale Empty Personajele principale

Mesaj Scris de MeLyNa12 Vin 04 Mai 2012, 08:41

Kurosaki Ichigo
Personajele principale Ichigo-kurosaki-bleach

Este personajul principal, care trece intro zi de la a fi un copil normal care vede spirite, la a fi atacat de hollow . In timpul acestei lupte, tocmai cand era sa fie ucis, un shinigami pe care l-a cunoscut de curand decide a-i transfera jumatate din energia ei, lui Ichigo. Din pacate in momentul in care sabia ei atinge sufletul lui, el ii i-a toate puterile. Dupa asta el primeste rolul de shinigami, pentru a-i proteja pe cei care sunt atacati de hollow, lucru, care cateodata inseamna, ai apara sau lupta contra celor apropiati lui. Dupa o scurta perioada de timp, Ichigo a aratat ca e capabil de a face lucruri pe care nici un om nu le-ar putea face, cum ar fi sa lupte la nivelul, la care o face si de a fi capabil in a vedea aura spirituala(lucru care il ajuta sa gaseasca persoane aflate in primejdie sau nu chiar daca aura lor nu e foarte puternica). El incepe sa invete cum sa isi foloseasca si regula puterea spirituala.



Kuchiki Rukia
Personajele principale Bleach-rukia_1172504488

Ea este al doilea personaj principal si primul shinigami pe care Ichigo l-a intalnit, si pentru a se salva pe sine, si pe Ichigo isi transfera puterile, acestuia. Ea inca lucreaza pentru Soul Society dar ca antrenoarea lui Ichigo. Ea se ascunde de hollow in forma umana pana cand ii revin puterile iar intre timp il ajuta pe Ichigo in misiunile acestuia, incearca sa se adapteze si sa inteleaga multe lucruri in legatura cu lumea umana. Deși fizic arată ca o adolescentă, ea are de fapt peste 150 de ani.
MeLyNa12
MeLyNa12
Fondator
Fondator

Sex : feminin Varsta : 26
Zodiac : Leu Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 121
Puncte : 3364
Reputatie : 7
Data nasterii : 15/08/1997
Data de inscriere : 04/11/2011
Localizare : Vatra dornei
Joburi/Distractii : Jocuri
Stare de spirit : Good xD

https://fananime.all-up.com

Sus In jos

Personajele principale Empty Re: Personajele principale

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Mier 03 Oct 2012, 11:16

Imi place mult anime-ul
Dar nu l-am terminat inca de vizionat..
Ichigo este personajul meu preferat...
Este pur si simplu....
Adorabil Embarassed
Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4609
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum