News Anime Forum
Playful Kiss Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
Playful Kiss Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Playful Kiss

2 participanți

In jos

Playful Kiss Empty Playful Kiss

Mesaj Scris de Ava • Lun 13 Aug 2012, 10:59

Playful Kiss

Capitolul I .


Regina iarna acoperise orasul. Fulgi de nea mari si pufosi picau rapid din cerul gri-argintiu pe pamantul inghetat . " Oare ce e fericirea ? " ma intrebam in gand privind cum fulgii acopera tot ce le apare-n cale . " Un zambet? Un suras? Un sarut?, O cana de ciocolata calda intr-o zi rece de iarna ? O imbratisare calduroasa din partea persoanei iubite care te topeste pe dinauntru? O scrisoare de dragoste trimisa de o fiinta blanda, care isi exprima cu timiditate setimentele ? O mana care iti sterge lacrima si care iti incalzeste inima ? Aceasta este fericirea ? Poate da .. poate nu . Cine poate stiii?" Imi strang genunchi mai aproape de corp asezandu-mi fruntea pe ei . Inchid ochii si ii strang . Dupa ceva timp ma ridic indreptandu-ma spre grajd. Inauntru era cald si liniste . Inchid usa in urma si ma indrept spre boxa lui Abis, calul meu .
-Ce faci frumosuule ? Il intreb punandu-i mana pe botul lung si catifelat . Deschid usa si intru la el . Iau o perie si incep sa ii tesal parul curat . Era un cal ingrijit deoarece imi placea sa fac asta , sa stau cu el si sa il tesal, sa il mangai, sa ii dau cuburi de zahar, sa ma antrenez cu el . Poate asta e fericirea. Un animal care sa fie alaturi de tine, sa nu te poata judeca, sa te iubeasca si sa te sprijine. Poate asta e fricirea mea.

Pun peria la loc si il mai privesc pe Abis odata parasind grajdul . Trebuie sa ma pregatesc pentru balul iernii. In acest an se tine la mine acasa, deci nu voi mai avea spatiu deoarece intreaga mosie va fi asaltata de intregul oras, sau cel putin de cele mai bogate personalitati din acesta . Ajung in camera, iar pe patul meu era deja pregatita rochia, una crem din matase si dantela, lunga pana in pamand, mulata. O trag rapid pe mine, imi iau pantofii albi de langa pat, parul blond mi-l prind intr-un coc , imi dau cu fond de tel, creion dermatograf, rimel si un ruj roz pal . Fac ultimele retusuri si ma indrept catre parter, acolo unde se tinea defapt petrecerea .

Locul era deja plin. Cateva zeci de persoane se strangeau in cate-un colt petru a barfii cine stie ce . Urasc petrecerile astea ..Numai cand ii vad ca rad si ca arata cu degetu unul la altul ma apuca sila . Zambesc si salut pe fiecare in parte, trebuia sa dau bine in fata lor, altfel stricam reputatia parintilor . Fiecare domn imi spune ca sunt foarte frumoasa in aceasta seara iar eu le multumesc prefancadu-ma rusinata . Aud cum usile mari se deschid, intorc privirea si.. era el . Ochii lui negrii abisali urmaresc fiecare persoana aflata in incapere . Parul saten, ciufulit ii incadreaza chipul alb. Zambeste si face un pas in fata salutand femeile din apropiera lui, sarutandu-le gingas mainile. Fiecare fata era asorbita de frumusetea lui, precum eu . Ramasesem blocata, cu ochii atinti pe el. Ii urmaream fiecare miscare, fiecare gest. Asteptam sa se apropie de mine, macar sa treaca pe langa mine, dar nu . Statea la distanta, vorbind cu diferiti oameni . Simteam ca ma indepartez incet. Ma asez pe un scaun si iau in mana un pahar de apa din care iau o gura mica, de parca cineva imi dadea cu ratia . Trag aer adanc in piept, imi pun mainile pe obraji si inchid pentru cateva secunde ochii.
-Buna seara, Elis ! N-nu se poate . Era aici, era el . Imi atintesc privirea asupra lui, imi zambea . Acel zambet dulce si iubitor imi era adresat mie, doar mie . Ma ridic in picioare si il salut oferindui cel mai calduros zambet, un zambet din adancul inimii mele . Ma indragostisem de el. Il cunosteam de atatia ani, dar doar anul asta am inteles ca il iubesc . Il iubesc cum nu voi putea iubi alt barbat in intreaga mea viata umana. Il iubesc mai mult decat ma iubesc pe mine, simt ca daca sunt langa el, sunt intradevar implinita.

Imi intinde mana si ma invita la dans. Eram uimita. Nu stiam ce sa fac. Fireste ca am intins mana fara sa realizez . Ma trage mai aproape de el, imi pune o mana pe umarul lui, iar pe cealalta o tine strans in a propria-i manadreapta, in timp ce mana stanga si-o pozitioneaza pe spatele meu, tragandu-ma mai aproape de el . Oare visam.. ?

Inimile noastre bateau lafel, de parca s-ar fi contopit. Il priveam in ochi si ma topeam incet. Simteam ca nu mai am echilibru, ca nu mai pot respira, ca nu mai pot clipi. Inghid in sec si imi indrept privirea spre orice, orice ce ar putea sa imi distraga atentia . Eram atrasa de el ca magnetul de fier. Respiram sacadat si cred ca fata mea era rosie. Ma intreba daca sunt in regula, iar eu ii spun ca vreau doar putin aer proaspat . Ma desprind usor din bratele lui si ma indrept spre iesire. Ma urmarea, era dupa mine la fiecare pas tinandu-ma aproape si dandu-mi un sentiment de protectie. Ma simteam bine alaturi de el . Iesim afara si incepem sa ne plimbam pe potecile dezapezite . Omatul era deja de aproape un metru si inca ningea . Imi pun mainile pe umerii albi, dezgoliti si incep sa fac miscari suptile. Imi era frig, dar nu vroiam sa ma intorc inauntru. Ma simteam sufocata, ma simteam ca intr-o cusca . Simt ceva cand ca imi acopera umerii si spatele . Era.. haina lui . Ma intoarce cu fata la el si imi spune ca ar trebui sa ne intram deoarece este frig . In gandul meu spuneam " Nuu, vreau sa mai stau . E mai bine afara .. " dar gura mea a spus un " Bine " stins . Cat de proasta pot fi oare ? Imi scutur capul, clipesc si il urmez . Ma tinea de mana. A lui era atat de calda si a mea atat de rece, simteam ca ma arde, dar imi placea, imi placea mult .
Ava •
Ava •
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 27
Zodiac : Fecioara Zodiac chinezesc : Sobolan
Mesaje Mesaje : 13
Puncte : 4324
Reputatie : 8
Data nasterii : 06/09/1996
Data de inscriere : 13/08/2012
Localizare : Honolulu, Hawaii
Joburi/Distractii : Fan Ficuri
Stare de spirit : suuper happy .

Sus In jos

Playful Kiss Empty Re: Playful Kiss

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Mier 03 Oct 2012, 12:06

WoW
Draga mea..
Primul capitol al acestui One Shot m-a lasat cu gura cascata
Este foarte frumos
Si incarcat cu sentimente si multa descriere
CE ma face sa imi doresc din ce in ce mai mult....
Sper sa postezi repede urmatorul capitol
Si sa ma anunti si pe mine...
Te pup dolshe
Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4598
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum