News Anime Forum
Personajele din Itazura na Kiss Soliaonline

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

News Anime Forum
Personajele din Itazura na Kiss Soliaonline
News Anime Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Personajele din Itazura na Kiss

2 participanți

In jos

Personajele din Itazura na Kiss Empty Personajele din Itazura na Kiss

Mesaj Scris de MeLyNa12 Sam 06 Oct 2012, 23:47

Kotoko Aihara

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eroina noastră este putin ieșita din tipare. La prima vedere nu are niciun punct forte, nu este nici deșteaptă, nici pricepută la ceva, nici extraordinar de frumoasă. Dar asta doar la prima vedere, pentru că are o inimă foarte bună și în momentele critice ale altora reușește să-i ajute, să privească altfel lucrurile, în cele mai multe momente este neîndemânatică, este foarte determinată, încăpățânarea ei ajutând-o să ducă la bun sfârșit lucruri pe care ceilalți le credeau imposibile. Prin felul ei de-a fi îi cucerește pe toți, fie ei priteni sau rivali – la un moment dat o fosta rivală la inima lui Naoki îi spune: “Dacă e cineva care să mi-l fure pe Irie-kun, prefer ca tu să fii aceea…. dăruirea ta este un lucru pe care nu pot decât să-l apreciez.”




Naoki Irie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La începutul serialului cu siguranță va fi urât de privitor. Felul lui de-a fi nu atrage prin nimic: rece, arogant, disprețuitor față de cei ce-i sunt inferiori din punct de vedere intelectual. În schimb, atrage fetele prin faptul că este frumos și foarte deștept. În realitate, Naoki este un tip singuratic, în mare parte pentru că toată lumea îl tratează conform statului său de geniu, care tocmai din cauza capacitatii lui de-a face totul perfect încă nu și-a găsit un țel în viata. În momentul în care Kotoko intră în viața lui, toată liniștea lui va dispărea și sentimente de care nu se credea capabil (și de care alții nu-l credeau capabil) vor începe să se facă simțite și văzute. Pentru că în fața ei calmul îi dispare și pentru că, deși acțiunile ei îi dau mari dureri de cap, un fir invizibil îl trage întotdeauna să-i fie alături.
De fapt, el s-a îndrăgostit de Kotoko la scurt timp după ce a refuzat să-i primească declarația de dragoste dar, ne cunoscând ce înseamna iubirea, a trebuit să treacă mult timp până să înțeleagă acest lucru. Întrebat de Kotoko dacă este sigur c-o iubește, el îi răspunde: “Cred ca m-ai transformat într-un masochist“. Tipic Naoki!

Multe evenimente plăcute sau neplăcute se întâmplă între ei dar ca să aflaţi mai multe trebuie să urmăriţi animeul!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MeLyNa12
MeLyNa12
Fondator
Fondator

Sex : feminin Varsta : 26
Zodiac : Leu Zodiac chinezesc : Bivol
Mesaje Mesaje : 121
Puncte : 3364
Reputatie : 7
Data nasterii : 15/08/1997
Data de inscriere : 04/11/2011
Localizare : Vatra dornei
Joburi/Distractii : Jocuri
Stare de spirit : Good xD

https://fananime.all-up.com

Sus In jos

Personajele din Itazura na Kiss Empty Re: Personajele din Itazura na Kiss

Mesaj Scris de Niki~Piki~Riki Joi 18 Oct 2012, 07:37

Imi plc mult personajele ..
Sunt asa de dragute...
Sincer cred ca l-am urat pe Irie pana pe la ep 20 daca nu pana la 21...
Se comporta prea urat cu Kotoko-chan a mea
Niki~Piki~Riki
Niki~Piki~Riki
Admin
Admin

Sex : feminin Varsta : 24
Zodiac : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
Mesaje Mesaje : 161
Puncte : 4609
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/02/2000
Data de inscriere : 02/10/2012
Localizare : Pe undeva uitandu-ma la snooker 100%
Joburi/Distractii : Snooker
Stare de spirit : Nu ştiu unde sunt, dar ştiu unde mă duc, Văd numai trepte-n faţa mea şi urc, urc, urc. Și odată ajuns la nori, Nimeni nu mă mai poate convinge să cobor.

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum